Gdzie w Warszawie można zakupić dobrej jakości okna aluminiowe?

Okna aluminiowe w Warszawie można dostać bez większych problemów. Wszystko przez rozbudowaną sieć marketów budowlanych. Budując dom, nierzadko zastanawiamy się, czy okna z marketu są równie dobre, jak te kupowane bezpośrednio od producenta stolarki otworowej?

Czy markety w Warszawie oferują trwałe i bezpieczne okna aluminiowe?

Cóż, jest to mniej więcej tak, jak w przypadku odzieży wierzchniej z marketu. Materiał zbliżony jest do oryginalnej odzieży sygnowanej daną marką, ale już nici, napy, zamki ekspresowe niestety w wielu przypadkach np. kurtek zewnętrznych nie zapewnią skutecznej ochrony i wytrzymałości materiałowej. W rezultacie otrzymujemy produkt dostateczny, by móc go dystrybuować w markecie, ale do użytkowania profesjonalnego – w bardzo ciężkich warunkach pogodowych, się on nie nadaje…

Dlatego szukając okien aluminiowych, warto rozpocząć wizyty w sprawdzonym salonie stolarki otworowej. Przykładem może być tu Salon Stolbud w Warszawie. Jest to salon firmowy marki BERTRAND. Okna aluminiowe marki BERTRAND to innowacyjne systemy okienne dedykowane m.in. do zabudowy jednorodzinnej. Budując budynki nowoczesne, energooszczędne nie można pominąć systemów MB-SLIMLINE – okien o wąskich profilach, czy okien alu MB-FERROLINE i MB 104 PASSIVE.

Okna aluminiowe nowoczesne, trwałe i energooszczędne

Okna odpowiadają nie tylko za wygląd budynku, właściwe jego naświetlenie. To również jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych domów. Odpowiada za utrzymywanie kosztów eksploatacji budynku na niskim poziomie.

Zaletą nowoczesnych okien aluminiowych BERTRAND (dostępnych w Warszawie np. w salonie Stolbud) jest połączenie elegancji i estetyki z wysoką trwałością odpornością na wszelkie warunki atmosferyczne. Okna aluminiowe cechuje skuteczne wygłuszanie hałasu. Dzięki specjalnym wkładkom w kształtownikach wiele z nich ma również niski współczynnik przewodnictwa cieplnego.

Warto wiedzieć, że dopuszczalny wg prawa budowlanego maksymalny współczynnik przewodnictwa cieplnego (Uw) wynosi 1,8 W/m2K. W budownictwie energooszczędnym rekomenduje się Uw na poziomie 0,9 W/m2K. Okna w systemie MB-SLIMLINE gwarantują Uw wartości jedynie 0,73 W/m2K. Jaką jakość prezentują na tym tle okna aluminiowe z marketów? Spełniają oczywiście wymogi prawa budowlanego. Jednak żadna osoba z branży nie nazwie tych okien energooszczędnymi. Ich współczynnik przewodnictwa cieplnego wynosi około 1,4 W/m2K. Reasumując, jeśli chcesz kupić wysokiej jakości okna aluminiowe w Warszawie, z pewnością nie powinny być to okna z marketu.

okna aluminiowe Warszawa

okna aluminiowe warszawa2